شرکت فنی مهندسی پیشتاز پمپ

برترین تولید کننده پمپ وکیوم

انواع پمپ وکیوم

انواع پمپ وکیوم

انواع پمپ وکیوم ، پمپ وکیوم ،  پمپ وکیوم روغنی ،  کاربرد پمپ وکیوم ، تاریخچه پمپ وکیوم ، بوستر وکیوم ، پمپ وکیوم اسکرول ، روغن پمپ وکیوم 

انواع پمپ وکیوم یا پمپ خلاء دستگاهی است که مولکولهای گاز را از حجم محصور شده حذف می کند تا از یک خلاء جزئی جدا شود. اولین پمپ خلاء در سال 1650 توسط اتو فون گوریکک اختراع شد.

 
انواع پمپ وکیوم

 

فهرست:

 تاریخچه پمپ وکیوم
انواع پمپ وکیوم
معیارهای عملکرد
 کاربرد پمپ وکیوم

 

 

تاریخچه پمپ وکیوم

پیشینیان پمپ خلاء را به نام  پمپ مکش می شناختند. پمپ مکش دوبل در شهر Pompeii یافت شد. مهندس عربی الجزاری همچنین پمپ های مکش را در قرن 13 معرفی کرد. او گفت که مدل وی نسخه ای بزرگتر از سیفون هایی بود که بیزانتی ها برای تخلیه آتش یونانی استفاده می کردند. پمپ مکش بعدا در قرن 15 در اروپا ظاهر شد.

در سال 1654، اتو فون گوریکک اولین پمپ وکیوم را اختراع کرد و آزمایش نیمکره مشهور ماگدبورگ را انجام داد و نشان داد که تیم های اسب نمی توانند دو نیمکره را که از هوا تخلیه شده اند جدا کنند. رابرت بویل بهبود طراحی Guericke و انجام آزمایشات بر خواص خلاء. رابرت هوک نیز به بویل کمک کرد پمپ هوا ای تولید کند که به تولید خلاء کمک کرد. مطالعه خلاء پس از وقوع  تا سال 1855، زمانی که هینریگز گایسلر پمپ جابجایی جیوه را اختراع کرد و به خلاء حدود 10Torr رسید. تعدادی خواص الکتریکی در این سطح خلاء قابل مشاهده است و این علاقه جدید به خلاء را نشان می دهد. این، به نوبه خود، منجر به توسعه لوله خلاء شد.

انواع پمپ وکیوم

 

 

پمپ وکیوم

پمپ وکیوم می توانند به طور گسترده ای بر اساس سه تکنیک طبقه بندی شوند:

پمپ های جابجایی مثبت از مکانیسمی استفاده می کنند تا بطور پیوسته گسترش یابد، اجازه می دهد که گازها از محفظه جاری شوند، گازها را به دام انداخته و آن را به جو خارج کنند. پمپ های انتقال Momentum، همچنین به نام پمپ های مولکولی، از جت های با سرعت بالا از مایع متراکم یا پره های چرخشی با سرعت بالا استفاده می کنند تا مولکول های گاز را خارج از محفظه بکشند. پمپ های جذب گاز را در یک حالت جامد یا جذب جذب می کند. این شامل فریوپمپ ها، پمپ های دریافت کننده و یون ها می باشد.

 

پمپ های جابجایی مثبت برای واکنش های کم موثر هستند. پمپ های انتقال Momentum همراه با یک یا دو پمپ جابجایی مثبت، رایج ترین پیکربندی مورد استفاده برای دستیابی به واکنش های بالا هستند. در این پیکربندی، پمپ جابجایی مثبت دو هدف دارد. ابتدا خلاء خشن در مخزن تخلیه می شود قبل از اینکه پمپ انتقال مولد بتواند خلاء بالا را به دست آورد، 

 

پمپ های جابجایی مثبت

خلاء جزئی  در یک مخزن وکیوم به طور نا محدود توسط یک پمپ عمل مکش صورت می گیرد که سبب تخلیه مخزن می شود. و این عمل را می توان به طور مداوم انجام داد. این اصل پشت پمپ جابجایی مثبت، به عنوان مثال پمپ وکیوم دستی است. درون پمپ، مکانیسم یک حفره بسته کوچک ایجاد می کند تا فشار آن را به کمتر از جو برساند. به دلیل اختلاف فشار، برخی از مایع از محفظه  به داخل حفره کوچک پمپ تحت فشار قرار می گیرد. حفره پمپ از اتاق خارج می شود، به اتمسفر باز می شود.

سیستم های پیچیده تر برای اکثر کاربردهای صنعتی استفاده می شود، اما هدف اصلی حذف حجم سیکل یکسان است:

 

 

پمپ وکیوم روغنی

پمپ دیافراگم، آلودگی روغن صفر

حلقه مایع به شدت مقاومت در برابر گرد و غبار

پمپ پیستونی، نوسان خلاء

پمپ وکیوم اسکرول

پمپ اسکرو

روتس بلوئر، همچنین یک پمپ تقویت کننده نامیده می شود، دارای بالاترین سرعت پمپاژ، اما نسبت فشرده سازی کم است

پمپ لوب

انواع پمپ وکیوم

فشار پایه یک سیستم پمپ معمولی 1 تا 50 کیلو پاسکال است، در حالی که پمپ اسکرول ممکن است تا 10 پا بیشتر و یک پمپ روغن موتور چرخشی با یک اتاق فلزی تمیز و خالی به راحتی می تواند به 0.1  Pa برسد.

 

معیارهای عملکرد

سرعت پمپاژ به حجم جریان یک پمپ در ورودی آن اشاره دارد، که اغلب در حجم واحد در زمان اندازه گیری می شود. انتقال حرکت و به گازهای به دام پمپ از دیگر پمپ ها موثرتر است، به طوری که نرخ پمپاژ می تواند متفاوت برای هر یک از گازها باشد و به طور متوسط ​​نرخ جریان حجمی پمپ بسته به ترکیب شیمیایی گازهای باقی مانده در  محفظه  متفاوت خواهد بود.

ظرفیت ورودی در سرعت پمپاژ ضرب شده توسط فشار گاز ورودی و در واحد فشار* حجم / واحد زمان اندازه گیری می شود. در دمای ثابت، میزان تولید، متناسب با تعداد مولکول ها است که در واحد زمان بارگیری می شود و بنابراین به میزان جریان جرم پمپ می رسد. هنگام بحث در مورد نشت در سیستم و یا backstreaming از طریق پمپ، توان عملیاتی به نرخ نشت حجم ضرب فشار در سمت های خلاء نشت اشاره دارد، بنابراین توان نشت را می توان به توان پمپ مقایسه می شود.

کاربرد پمپ وکیوم:

پمپ های خلاء در بسیاری از فرآیندهای صنعتی و علمی از جمله فرایندهای قالب گیری پلاستیک کامپوزیت، تولید انواع لامپ های الکتریکی، لوله های خلاء و CRT ها استفاده می شود که در آن دستگاه یا با تخلیه یا  مخلوط گاز با گاز، پردازش نیمه هادی از جمله ترویج یون، اتو خشک و PVD، ALD، PECVD و رسوب CVD و غیره در فوتولیتوگرافی، میکروسکوپ الکترونی، پروسه های پزشکی که نیاز به مکش، غنی سازی اورانیوم، برنامه های پزشکی مانند رادیوتراپی و رادیو فیزیولوژی، ابزار تحلیلی برای تجزیه و تحلیل گاز، مایع، جامد، سطح و مواد زیستی، طیف سنج جرمی برای ایجاد خلاء بالا بین منبع یون و آشکارساز، خلاء روی شیشه، فلز و پلاستیک برای دکوراسیون، برای دوام و صرفه جویی در انرژی، از جمله شیشه ای کم انتشار، پوشش سخت برای اجزای موتور،

 

تماس با ما

شرکت فنی مهندسی پیشتاز پمپ

همراه: 9128188753 98+

همراه: 9120288631 98+

تماس با ما در هر زمان

از طریق فرم زیر میتوانید با ما در تماس باشید .
از اینکه با نظرات خود مار را در ارائه خدمات بهتر یاری میفرمایید سپاس گزاریم.

شرکت پیشتـــاز پمپ
ایران.تهران. خیابان 17 شهریور
خیابان شهید نبی اله کرمی بن بست سوم
پلاکـــ2
همراه: 9128188753 98+| 09120288631` تلفن: 02166791785

این مجموعه صنعتی در جهت تولید و تعمیر انواع پمپ وکیوم و بلوئر با بهره گیری از فن آوری روز دنیا و تجهیزات پیشرفته صنعتی توانسته گامی در صنعت بردارد. با افتخار از ایران سرفراز.