شرکت فنی مهندسی پیشتاز پمپ

برترین تولید کننده پمپ وکیوم

پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی یا پمپ های خلاء کارکرد آنها به صورت جابجایی گاز توسط پرههای روتاری و کاهش فشار در یک سیستم بسته می باشد. مکش و دهش توسط عناصر چرخشی پمپ انجام می شود که باعث می شود که گاز از یک سمت توسط تیغه ها فشرده شده و ازدریچه خروجی خارج شود.


پمپ وکیوم روغنی 

عملکرد پمپ وکیوم روغنی


در شکل زیر هدف نشان دادن اصول عملي پمپ هاي خلاء است.


عمل چرخشی پمپ یک فضای خالی از محفظه (1) ایجاد می کند که به صورت پمپ چرخش می یابد. همانطور که محفظه گسترش می یابد فشار داخل محفظه کاهش می یابد. در نتیجه، به دلیل اختلاف فشار بین محفظه و ورودی (4) به محفظه، گاز به داخل محفظه کشیده می شود (ورودی تنها مکان جایی است که گاز می تواند به داخل اتاق وارد شود). هنگامی که پره (3) از ورودی (4) حرکت می کند، ورودی آن را در برابر محفظه (1) محبوس می کند و بین لبه ها (2 و 3) گیر می کند. محفظه (1) تشکیل شده توسط فضای محصور بین لبه ها سپس شروع به کاهش حجم در هنگام چرخش روتور، فشرده سازی گاز. فشار گاز فشرده بیشتر از فشار اتمسفر است. هنگامی که پره (2) از طرف دریچه خروجی (5) عبور می کند، گاز فشرده در محفظه از طریق دریچه خروجی خارج می شود. این چرخه یک چرخه کامل عملیات پمپ وکیوم است. این چرخه تکرار می شود.

اصول کار پمپ های  وکیوم دو مرحله ای دوار

پمپ خلاء دو مرحله ای به منظور بهبود خلاء  و سرعت پمپاژ در فشار های پایین تنظیم شده است. مصرف در مرحله اول (مرحله بالا)، فشرده سازی و خروجی در مرحله دومهنگامی که در سیستم در  مرحله مصرف در فشار پایین است و خروجی با فشار بالاتر نسبت به یکدیگر است. هر بخش شامل مونتاژ  یک روتور و دو پره و یک استاتور است. دو روتور در یک شفت ترکیب می شوند و دو استاتور در یک ساختمان مشترک قرار می گیرند. گازها  با نیروی گریز از مرکز در برابر استاتورها فشرده می شود. هر مرحله دارای دریچه خروجی است. گاز خروجی از مرحله اولی خارج شده و از طریق  ورودی به  مرحله دوم رفته و در آنجا گاز را فشرده تر می کند و سپس آن را از دریچه خروجی مرحله دوم به جو خارج می کند. روغن همراه با گاز توسط یک فیلتر (لوازم جانبی موجود) جدا شده است. گاز بالاست  قابل تنظیم در مرحله خروج پمپ است. هدف از گاز بالاست این است که از مخلوط شدن بخارات در پمپ خلاء جلوگیری شود. 

خدمات ما:

  • تعمیر پمپ وکیوم روغنی

تماس با ما

شرکت فنی مهندسی پیشتاز پمپ

همراه: 9128188753 98+

همراه: 9120288631 98+

تماس با ما در هر زمان

از طریق فرم زیر میتوانید با ما در تماس باشید .
از اینکه با نظرات خود مار را در ارائه خدمات بهتر یاری میفرمایید سپاس گزاریم.

شرکت پیشتـــاز پمپ
ایران.تهران. خیابان 17 شهریور
خیابان شهید نبی اله کرمی بن بست سوم
پلاکـــ2
همراه: 9128188753 98+| 09120288631` تلفن: 02166791785

این مجموعه صنعتی در جهت تولید و تعمیر انواع پمپ وکیوم و بلوئر با بهره گیری از فن آوری روز دنیا و تجهیزات پیشرفته صنعتی توانسته گامی در صنعت بردارد. با افتخار از ایران سرفراز.